У Запорізькій області впроваджують заходи для підвищення безпеки автозаправних станцій, які регулярно опиняються під загрозою ворожих обстрілів. Для цього розробляється типовий проєкт захисту АЗС.
Про це розповів речник Запорізької ОВА Олександр Коваленко в ефірі телеканалу "Ми-Україна".
За його словами, питання безпеки АЗС нещодавно обговорювали голова обласної військової адміністрації та прем'єр-міністерка України Юлія Свириденко. Сторони зосередилися на реалізації комплексу заходів, спрямованих на збереження паливної інфраструктури та безперебійне забезпечення населення пальним.
Основою цієї роботи є типовий проєкт захисту автозаправних станцій. Він передбачає використання різних інженерних конструкцій і захисних споруд, які мають мінімізувати наслідки ворожих ударів.
"Плюс це наявність ремонтних комплектів у разі влучання в АЗС. І третій варіант - це наявність мобільних автозаправних станцій у разі настання критичної ситуації", - зауважив Коваленко.
Місцева влада влада підтримує постійний діалог із власниками найбільших мереж автозаправних станцій. Частина операторів уже розпочала встановлення захисних конструкцій на своїх об'єктах.
За словами Коваленка, такі заходи вже демонструють позитивний результат. Під час обстрілів масштаби руйнувань стають меншими, а ризики для працівників і відвідувачів АЗС знижуються. Саме тому питання захисту паливної інфраструктури залишається одним із пріоритетних для регіону.
Як писав "Ми-Україна" раніше, 23 червня росіяни атакували АЗС і СТО в Запорізькій області.