Міненерго закликало бізнес імпортувати більше електрики: Галущенко пояснив навіщо

Міненерго закликало бізнес імпортувати більше електрики: Галущенко пояснив навіщо

Міністерство енергетики звернулось до українського бізнесу із закликом наростити імпорт електроенергії з-за кордону. Як пояснив в інтерв'ю "Ми-Україна" очільник відомства Герман Галущенко, це дасть змогу нашій країні краще балансувати енергосистему. 

До того він наголосив, що на сьогодні суттєвої цінової різниці на електроенергію в Україні та ЄС немає.

"Ми зараз ведемо перемовини з бізнесом і закликаємо їх більше імпортувати електроенергії, тим більше, що сьогодні цінових розривів в ринках європейських таких суттєвих немає як було торік через перш за все шантаж росії на європейському газовому ринку. Можливості є - відповідно до рішення ENTSO-E можливість імпорту в Україну збільшена до 1,7 гігават. Це дуже великий обсяг. Чим більше буде імпорту, тим легше нам буде розбалансувати систему", - зазначив Галущенко. 

Ще одним способом покрити дефіцит потужності є аварійна допомога, яку нам можуть надавати партнери - "це абсолютно нормальний процес, коли ми беремо якщо нам потрібно". 

"Електроенергія - це кров будь-якої економіки і, коли вона функціонує постійно, відповідно, відбувається зростання. Як раз безперервність енергопостачання дала поштовх до зростання економіки. Ключове - це забезпечити таку безперервність", -зазначив Галущенко.

Нагадаємо, у Міненерго повідомили, що блекаути цієї зими можливі, але наразі передумов немає.

Як писав "Ми-Україна" раніше, ЄС може дозволити країнам-членам блокувати імпорт російського газу. Це дасть змогу європейським енергокомпанії вийти з контрактів з російськими постачальниками газу. 

Головне