Малюська: Росіяни чинять шалений спротив конфіскації їхніх активів

Малюська: Росіяни чинять шалений спротив конфіскації їхніх активів

Росіяни чинять шалений спротив конфіскації їхніх активів країнами Заходу. Про це заявив міністр юстиції України Денис Малюська в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" на каналі "Ми-Україна".

"Супротив шалений. Росіяни, як тільки будь-яка новина виходить від наших міжнародних партнерів, чи то G7, чи то Америки, вони виходять з своїми пресрелізами, лякаючи їх тим, що росія відбиратиме будь-які іноземні активи на своїй території. Там немає суверенних активів наших партнерів, типу Штатів, чи Франції, чи Британії. В сенсі резервів центробанків. Але там є значні активи їхніх бізнесів. Відповідно вони не мають точної оцінки активів, які вони можуть втратити. Але цифри, які називають росіяни, вони співрозмірні з активами, які зберігаються в країнах ЄС російських центробанків", - зазначив Малюська.

Водночас він додав, що крок з передачею Україні заморожених активів рф є дуже складним.

"По суті, наші західні партнери повинні не просто виділити нам кошти. Щоб це зробити, вони мають ризикнути коштами своїх бізнесів, які знаходяться на території російської федерації. Тому це крок важкий, це крок складний, над яким вони довго думають і намагаються зараз зібрати інформацію, наскільки залякування російської федерації є реальним, чи не завищують ці цифри, які вони називають, які вони можуть конфіскувати… Вони точно їх завищують. А питання в тому, наскільки є ринкова вартість і наскільки буде потужним удар по бізнесу країн G7", - заявив міністр юстиції України.

Як повідомляли "Ми-Україна", заступниця Генпрокурора США Ліза Монако заявила, що Сполучені Штати Америки передадуть для України 500 тисяч доларів конфіскованих російських активів.

Головне