Котін: Блекаути на окупованій ЗАЕС це крок у напрямку ядерної аварії на Фукусімі

Котін: Блекаути на окупованій ЗАЕС це крок у напрямку ядерної аварії на Фукусімі

Блекаути на Запорізькій атомній електростанції це крок до ядерної радіаційної аварії, яка свого часу сталася на Фукусімі. Про це заявив голова ДП "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" на каналі "Ми-Україна".

"Фактично блекаут це крок в напрямку аварії, такої як сталася на АЕС "Фукусіма", де сталося спочатку знеструмлення зовнішнє, перейшли на дизель-генератори і після відмови дизель-генераторів фактично розпочалася ядерна радіаційна аварія на станції. Тобто це крок в напрямку саме такої радіаційної ядерної аварії", - наголосив Котін.

Також він додав, що окупована ЗАЕС пов'язана з українською енергосистемою двома лініями. І напередодні вони обидві відключилися.

"Після цього атомна електростанція перейшла в режим повного блекауту, тобто вона була повністю знеструмлена. Сталося повне знеструмлення атомної станції. При цьому запускаються всі резервні генератори, які є на станції. Це аварія і всі 20 (генераторів, - ред.) було включено. Після цього було оптимізовано (роботу станції, - ред.) і 8 з них залишено в роботі. Вони надавали живлення аварійних систем безпеки енергоблоку", - розповів голова "Енергоатома".

Разом з тим він наголосив на важливості постійного зв'язку ЗАЕС з енергосистемою України.

"Однак в нинішніх умовах постійні блекаути. З початку окупації вже вісім їх було", - зазначив Петро Котін.  

Як повідомляли "Ми-Україна", у суботу, 2 грудня, вночі на окупованій Запорізькій АЕС стався черговий блекаут. Повна втрата зв'язку з українською енергосистемою сталась о 02:31.

Головне