єВідновлення: як отримати компенсацію за зруйноване житло, якщо зробив ремонт за свої

єВідновлення: як отримати компенсацію за зруйноване житло, якщо зробив ремонт за свої

Відповідно до постанови про розширення програми "єВідновлення" компенсацію з початку року зможуть отримувати ті люди, які зробили ремонт пошкодженого внаслідок агресії рф житла власним коштом. Нарахування відшкодувань держава почне найближчим часом, розповіла в ефірі "Ми-Україна" голова комітету з організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олени Шуляк. 

"Зараз ми очікуємо старт від Мінвідновлення та Мінцифри. Але зараз можна готуватися, обов'язково треба таке майно зареєструвати у реєстрі речових прав. Якщо ваше майно не зареєстроване в реєстрі майнових прав беріть правоустановлюючі документи і звертайтесь до нотаріуса, до державного реєстратора чи до ЦНАПу і зробіть цю швидку процедуру. Потім вже процедура нарахування компенсації буде значно простіша, без такої реєстрації компенсацію держава надавати не буде", - пояснила вона. 

єВідновлення: як отримати відшкодування, якщо зробив ремонт власним коштом (інструкція)

  • Перший крок - заповнення відповідної заявки на порталі або у застосунку "Дія". Також можна звернутися до комісій, які створені при органах місцевого самоврядування (нині в Україні таких нараховується понад 630);
  • Далі - розглядом заявки займатиметься відповідна комісія, 
  • Після цього заявнику залишиться лише дочекатися доки у влади "з'явиться технічна можливість зробити нарахування за цим етапом компенсаційного механізму". 

Нагадаємо, перший етап держпрограми "єВідновлення" запрацював у травні 2023 року. Ним передбачена виплата відшкодувань тим громадян, чиї оселі зазнали руйнувань через війну. Від 1 серпня запрацював механізм отримання  компенсацій за вщент зруйноване житло.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у Мінекономіки прогнозують збільшення кредитів в межах реалізації державної іпотечної програми "єОселя" до понад 10 000. Для порівняння за підсумками 2023 року їх було видано майже 6000.

Головне