Як військовому потрапити на лікування за кордон: покрокова інструкція

Як військовому потрапити на лікування за кордон: покрокова інструкція

Координатор програми "Медевак" МОЗ України Арман Качарян заявив, що евакуація доступна як для військових, так і для цивільних, які постраждали від війни.

Про це він сказав в ефірі "Ми-Україна".

"Щоб ініціювати процес медичної евакуації необхідно перш за все звернутися до свого лікуючого лікаря. Він опрацює необхідні документи - висновок, згоду на лікування пацієнта за кордоном - і передасть ці документи в орган, де служить військовий. І далі ці документи йдуть в МОЗ, який шукає клініку і організує транспортування пацієнта", - повідомив Качарян.

За його словами, бувають випадки, коли пацієнти або лікарні не знають про таку можливість, або виникають складнощі для подання документів пацієнта для евакуації. Для цього є анкета на сайті МОЗ у відповідному розділі.

Міністерство надсилає запит до країн ЄС, щоб дізнатися, чи готові вони надати необхідну медичну допомогу захисникам України. Після цього вони інформують командування Медичних сил або державний орган, що належить до сектору безпеки і оборони, адміністрацію Держприкордонслужби та МЗС про затверджений перелік захисників України, яких можуть прийняти на лікування за кордоном.

Після цього МОЗ, у партнерстві з Єврокомісією, організовує транспортування військовослужбовців до закордонної клініки.

Усього, в рамках цієї співпраці, вже евакуювали понад 4100 поранених українців.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Зеленський зустрівся з канцлером казначейства Британії.

Головне

Ірина Фаріон померла в лікарні Львова після скоєного на неї замаху. Про це повідомили в пресслужбі Першого медичного обʼєднання Львова, передає кореспондентка телеканалу "Ми-Україна" Олександра Стасишин.