Експерт: В Україні вже є дрони, які літають на відстань понад 2000 км

Експерт: В Україні вже є дрони, які літають на відстань понад 2000 км

Україна нині вже має дрони, які здатні літати на відстань понад 2 тисячі кілометрів. Про це заявив експерт з авіації Анатолій Храпчинський в ефірі "Ми-Україна".

"Насправді росія, все ж таки, значну кількість систем протиповітряної оборони передислокувала на тимчасово окуповану територію України. Тому власне є такі прогалини у них. Але тут не слід забувати, якщо ми міркуємо про відстань до цілі ураження 800 км або 1100 км, це відстань по прямій. Для того, щоб здійснити такий політ тієї кількості дронів для знищення суттєво важливих об'єктів, треба буде обходити і засоби протиповітряної оборони, і засоби радіоелектронної розвідки, і засоби радіоелектронної боротьби. Тому власне можна казати сміливо, що наші дрони можуть літати на відстань понад 2000 км. Вже є деякі дрони в Україні, які можуть літати на відстань 2500 тисячі км", - зазначив Храпчинський.

Водночас екперт наголосив, що такі дрони є суттєвим посиленням наших можливостей.

"Це, до речі, суттєве посилення наших можливостей за рахунок власних пропрацювань. Тому що ми бачимо, що наші західні партнери нам поки що не надають зброю, якою ми могли б бити по стратегічних об'єктах росії. Тому власноруч створюємо доволі технологічні, правильні рішення", - резюмував Анатолій Храпчинський.

Як повідомляли "Ми-Україна", регулярні прильоти ударних дронів по російських НПЗ вивели з гри близько 15% нафтопереробних потужностей країни-бензоколонки. Йдеться про втрату 900 000 барелів на добу.

Головне