Диверсія у Сватовому: як ДБР вдалось вийти на організаторів та замовників

Диверсія у Сватовому: як ДБР вдалось вийти на організаторів та замовників

Початком великого викриття виконавців, організаторів та замовників вибухів на військових складах у Сватовому стала телефонна розмова двох терористів з "ЛНР", які забезпечували прикриття диверсій. Її запис наводиться у розслідуванні ДБР  "Розсекречено. Сватове: хто знищив українську зброю?" на "Ми-Україна".

У розмові беруть участь двоє бійців незаконних військових формувань так званої "ЛНР". Вони брали участь у забезпеченні прикриття диверсій. Один з них - це командир розвідроти з позивним "Стьофік". Як було встановлено, це Сергій Стефанов 1961 року народження, уродженець Стаханова. Другий - його заступник з позивним "Док". Справжнє ім'я - Сергій Лаухін 1954 року народження. У 2015 він займав посаду старшого оператора-радіотелефоніста взводу протитанкових керованих ракет та мав звання ефрейтора. 

Слідчі "зачепившись" за цих двох, встановили, кому належать їхні мобільні, у яких підрозділах вони служать, їхнє місце розташування та командирів. Завдяки цьому, своєю чергою, правоохоронці вийшли і на російських кураторів, які були причетні до організації диверсій та почали далі "розкручувати ланцюжок".

Як писав "Ми-Україна" раніше, вибухами на складах Міноборони у Сватовому було знищено близько 3500 тонн боєприпасів. Цього обсягу зараз би вистачило на два-три тижні активних бойових дій для захисту всієї країни. Проте тоді вигоріло все вщент. 

Головне