Дефіциту бензину, дизеля та автогазу в Україні не буде: як зміняться ціни

Дефіциту бензину, дизеля та автогазу в Україні не буде: як зміняться ціни

Проблеми на кордоні не призведуть до виникнення перебоїв з бензином, дизельним пальним та скрапленим газом в Україні. Ціни на паливо поступово зменшуватимуться, розповів народний депутат, член парламентського Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Олексій Устенко.

"Якщо ми подивимося на скраплений газ, то вже з початку цього тижня ціна на АЗС по-трохи йде вниз. Того ресурсу, що зайшов в Україну вже достатньо для того, щоб ціни почали знижуватися. На внутрішньому ринку ціна за тонну скрапленого газу на сьогодні в опті складає 43 000-45 000, а це приблизно 25-26 грн за літр. Тому в той момент, коли АЗС допродадуть дорогий ресурс, який у них був закуплений, ціна буде далі знижуватися", - пояснив він. 

Устенко додав, що нині більшу частину обсягів автогазу Україну купує у Румунії, тоді як до перекриття кордону польським перевізниками 40% ресурси ми закуповували у Польщі. Оскільки блокада стосується лише автотранспорту, у польської сторони певні обсяги ми купуємо, але транспортується він залізницею. 

"Якщо подивитися на дизельне пальне, то гуртова ціна впала до 42,5 грн за літр. Тобто ми теж будемо бачити зменшення ціни на АЗС, так само і з бензином", - розповів він.

Нагадаємо, минулого тижня заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук говорив, що у разі продовження страйку польських перевізників та подальшої блокади кордону з Польщею в Україні може виникнути проблема з паливо-мастильними матеріалами.

Як писав "Ми-Україна" раніше, угорські колеги польських перевізників анонсували, що з понеділка, 11 грудня, вони почну демонстрацію на КПП "Загонь — Чоп". Водночас віцепрезидент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимир Балін заявив, що угорські водїі влаштують саме страйк, блокування не буде

Головне