Блокада на кордоні: у ДПСУ розповіли,чи пропускають фермери військові вантажі

Блокада на кордоні: у ДПСУ розповіли,чи пропускають фермери військові вантажі

Ситуація на кордоні з Польщею залишається незмінною, блокування відбувається на шести контрольно-пропускних пунктах У чергах на в'їзд в України з польського боку, станом на ранок 29 лютого, сукупно стоїть близько 2200 вантажівок, розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

Найбільше машин скупчилось навпроти пунктів перетину "Краківець", "Рава-Руська" та "Ягодин".

"Маємо суттєві зниження кількості перетинів кордону вантажівками. Особливо це відчутно по напрямку пункту пропуску "Шегині", де за минулу добу кордон перетнули десь 35 вантажівок (24 з яких- в бік України). Фактично, пропускалося по одній вантажівці за годину. А також критично низькі показники перетину кордону на "Ягодині", де 70 вантажівок за добу в’їхали в Україн. Варто відзначити, що на цьому напрямку польські фермери взагалі не пропускають фури, які слідують з України в бік Польщі, за останні дні показники перетину кордону тут нульові", - зазначив Демченко.

Машини з військовою та гуманітарною допомогою в Україну протестувальники пропускають.

"Сказати, що вони обмежуються в проїзді через ті блокадні місця на території Польщі я не можу. Але звісно мені складно дати оцінку, наскільки безперешкодно вони можуть прослідувати через місця, де стоять польські фермери. Можу констатувати, що в українські пункти пропуску такі вантажі прибувають", - розповів речник ДПСУ.

Як писав "Ми-Україна" раніше, в Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України спрогнозували, що упродовж найближчого місяця ситуація з блокадою на польському кордоні в кращу сторону не зміниться. Це пояснюється тим, що з 1 березня до стайку фермерів також приєднаються перевізники. Тобто якщо навіть припинять протести, на той час на пунктах перетину вже будуть стояти перевізники.

Головне