Два місяці під постійними ворожими обстрілами, без елементарних побутових умов та під щохвилинним наглядом російських дронів. Піхотинці 13-ї бригади Національної гвардії України “Хартія” нарешті дісталися умовно безпечної зони на Харківщині.
Про це розповіла журналістка Ірина Антонюк в ефірі “Ми-Україна” .
Після довгої та виснажливої дороги бійці зустрілися із побратимами. Позаду – два місяці безперервних боїв на передовій. Військові зізнаються, що після важкої оборони в окопах найбільше мріють про прості речі: прийняти душ, поїсти домашньої їжі та нарешті виспатися.
“Нормально все. Якщо слухати, що кажуть командири, то все буде добре. Страшно, звісно, але нічого, тримаємось. Ми ж "Хартія" – сила і воля”, – діляться емоціями захисники.
Доїхати автотранспортом безпосередньо до позицій зараз неможливо, адже техніку одразу знищують окупанти. Через це більшу частину шляху на передову та назад військові долають пішки, несучи в руках усю зброю та спорядження. Бійці наголошують, що в таких умовах головне – постійно “слухати небо”, аби вчасно зреагувати на ворожі безпілотники.
“Завдяки навчанню та постійним заняттям усе добре. Якщо прислухатися до порад сержантів, то будеш живий-здоровий, і все буде файно”, – розповідає військовий.
Виводив групу побратимів з позицій сержант бригади “Хартія” на позивний “Кабан”. Він зізнається, що під час таких переходів найбільше хвилюється за життя своїх бійців.
“Групу виводимо потихеньку: дивимося під ноги, за хлопців переживаємо більше, ніж за себе. Головне – щоб усі бійці дійшли туди і всі вийшли живими, бо кожен насамперед хоче повернутися додому, до своєї родини”, – наголосив сержант.
Як писав "Ми-Україна" раніше, 27 червня від початкі доби, противник понад 30 разів атакував Дніпропетровську область ударними безпілотниками та КАБами.