З 1 липня податкову систему в Україні повернуть у "довоєнний" стан, — Гетманцев

З 1 липня податкову систему в Україні повернуть у

В Україні з 1 липня 2023 року заплановано повернути довоєнні податки та перевірки бізнесу.

Про це повідомив голова фінансового комітету Верховної ради Данило Гетманцев в ефірі телемарафону "Єдині новини".

Він уточнив, що йдеться про:

  • скасування 2% податку з обороту, який ввели навесні минулого року;
  • відновлення документальних перевірок та покарань за невиконання податкових обов'язків на територіях, де не йдуть бойові дії.

"Власне, цим і приводиться податкова система до того стану тих правил, які існували у мирний час до початку активної фази війни", — прокоментував Гетьманцев.

Зумовлено це тим, що на війну Україна витрачає більше, ніж зараз збирає податків. А оскільки партнери не дають гроші на безпеку та оборону, ці гроші ми повинні збирати всередині країни.

Нагадаємо, в українському Мінфіні підрахували, що наша країна щомісяця витрачає у війні проти російської федерації приблизно 130 млрд гривень.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у зв’язку з повномасштабною війною в Україні Національному банку України довелось за минулий рік надрукувати 400 млрд грн. На той момент друк грошей регулятором був необхідним та правильним кроком, зазначив член ради НБУ Василь Фурман.

Днями очільник НБУ Андрій Пишний в інтерв’ю FT розповів, що регулятор відмовляється від друку коштів для покриття держвидатків. Він розповів, що торішня практика створила небезпеку для української макрофінансової стабільності.

Головне