ЄС хоче прийняти 10-й пакет санкцій, але цьому може перешкодити Угорщина, - ЗМІ

ЄС хоче прийняти 10-й пакет санкцій, але цьому може перешкодити Угорщина, - ЗМІ

У Брюсселі прискорили роботу над десятим пакетом санкцій проти Росії - країни-члени хочуть ухвалити новий пакет до саміту Україна-ЄС у Києві, який запланований на початок лютого 2023 року. Нові обмеження тепер можуть стосуватися також Білорусі.

Про це повідомляє польська інформаційна агенція PAP. Як зазначається, дипломати Євросоюзу неохоче розповідають деталі нового пакету, оскільки вони вважають важливим не втратити ефект несподіванки.

"Вкотре робиться спроба поширити санкції на експорт російських алмазів. Вартість експорту алмазів до російського бюджету оцінюється в 4,5 млрд євро. Це чимала сума", - розповів європейський дипломат агенції.

Нові санкції також поширюватимуться на продукцію, яка потенційно може бути використана російськими військовими у війні. Санкційні списки хочуть розширити, включивши до них більше осіб, відповідальних за агресію Росії проти України та воєнні злочини. Білорусь також буде піддана новим санкціям. Мова йде про "синхронізацію білоруських санкцій з російськими, особливо секторальними, в тих сферах, де Мінськ співпрацює з Москвою у військовому плані", підкреслив дипломат.

При цьому деякі дипломати побоюються, що Угорщина може затягнути з ухваленням нових обмежень, як це вже раніше ставалося. Угорці вже заявили, що не погодяться з деякими прізвищами у санкційних списках.

Як повідомляли "Ми - Україна" раніше, народна депутатка, заступниця голови Комітету з питань інтеграції України з ЄС Марія Мезенцева розповіла, як впливають на Росію санкції та чи змінить ситуацію наступний пакет обмежень від Євросоюзу.

Головне