Україна залучила нові кошти на захист і відбудову енергоінфраструктури: Шмигаль назвав суму

Україна залучила нові кошти на захист і відбудову енергоінфраструктури: Шмигаль назвав суму
Фото: t.me/Denys_Smyhal/12816

Міжнародні партнери оголосили про додаткову фінансову підтримку українського енергетичного сектору на щонайменше 375 млн євро. Про це повідомив міністр енергетики Денис Шмигаль за підсумками енергетичного "Рамштайну" у Гданську.

За його словами, залучені кошти підуть на відбудову енергетичної інфраструктури, захист критично важливих об'єктів і посилення стійкості енергосистеми.

Найбільший обсяг допомоги оголосили Сполучені Штати Америки - 175 млн доларів. Також нові внески анонсували Швеція (137 млн євро), Норвегія (77 млн євро), Литва (4 млн євро), Естонія (2,125 млн євро) і Ісландія (550 тисяч євро).

"Дякую кожній державі, міжнародній організації та компанії, які залишаються поруч з Україною. Ця підтримка допомагає відновлювати енергетичну інфраструктуру, захищати критичні об'єкти та забезпечувати мільйони українців світлом. Разом зміцнюємо енергетичну стійкість України. Світло переможе", - наголосив Шмигаль.

Конференція URC 2026 у Гданську


Конференція з відновлення України (Ukraine Recovery Conference 2026) проходить у польському Гданську 25-26 червня. Це вже п'ятий міжнародний форум, який спільно організували уряди України та Польщі.

Основна увага заходу зосереджена на відбудові енергетики, інфраструктури, логістики, а також питаннях безпеки. Очікується участь близько 5000 представників урядів, міжнародних фінансових організацій, бізнесу та громадського сектору.

На захід уже прибула прем'єрка Юлія Свириденко, цього річ вона очолює українську делегацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Тихий пояснив рішення Зеленського не їхати у Гданськ на URC 2026

Як писав "Ми-Україна" раніше, в "Укренерго" оцінили ризик повернення відключень світла у липні і серпні.

Головне