Світові ціни на нафту продовжили знижуватися на тлі відновлення судноплавства через Ормузьку протоку і вже досягли того рівня, який був до початку війни Ізраїля і США проти Ірану.
Ф'ючерси на американську нафту WTI здешевілина 1,34% - до близько 69,4 долара за барель. Водночас Brent втратила 1,18% і опустилася до 73 доларів за бочку.

Як пише CNBC, одним з ключових факторів зниження цін на нафту стало відновлення руху нафтових танкерів через Ормуз. За даними компанії Kpler, після досягнення домовленостей між Вашингтоном і Тегераном через цей стратегічний маршрут уже пройшли понад два десятка танкерів, завантажені близько 35 млн барелів сирої нафти.
Більшість з цих суден понад три місяці залишалися заблокованими в Перській затоці після того, як Іран фактично перекрив протоку на початку конфлікту. Очікується, що вантажі прибудуть до країн Азії вже на початку серпня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп заявив про "серйозні поступки" Ірана: про що йдеться
Аналітики банку Citi вважають, що основним сценарієм зараз є подальша деескалація ситуації на Близькому Сході. У фінустанові прогнозують, що протягом найближчих 6-12 місяців ціна Brent може знизитися до 60-65 доларів за барель у разі повної нормалізації поставок через Ормузьку протоку.
Разом з тим, ризики для світового нафтового ринку повністю не зникли. 25 червня Військово-морські сили Корпусу вартових ісламської революції (КВІР) заявили, що безпечний прохід через Ормузьку протоку дозволятиметься лише за маршрутами, погодженими Іраном.
Як писав "Ми-Україна" раніше, напередодні Україна повернула моряків з одного з суден, які КВІР затримав в Ормузькій протоці у квітні 2026 року. На борту Epimonidas перебували четверо громадян України.