Шурма: Енергетика - це не коворкінг, вона працює за чітко встановленими регламентами

Шурма: Енергетика - це не коворкінг, вона працює за чітко встановленими регламентами

Тільки регулятор і оператор системи передачі НЕК "Укренерго" має повноваження встановлювати підключення електростанцій в об’єднану енергосистему України.

Про це в інтерв’ю Forbes Ukraine розповів заступник керівника Офісу Президента України Ростислав Шурма.

"Тільки "Укренерго" має повноваження і технічні можливості оперативно встановлювати, чи працювали електростанції в об’єднану енергосистему України…Енергетика – це не коворкінг, де кожен робить, що хоче. Це система, яка працює за чітко встановленими регламентами. Тож об'єкти на тимчасово окупованих територіях працювали за правилами, які встановлював оператор і регулятор", - пояснив він.

За його словами, "Укренерго" своїми діями щомісячно підтверджувало, що станції працюють в об’єднаній енергосистемі України. Вони надають послуги диспетчеризації, регулярно надаючи команди на завантаження та розвантаження залежно від балансу в енергосистемі України.

Шурма нагадав, що на тимчасово окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей залишились 72 об’єкта "зеленої" енергетики. Серед них є три об'єкти, де є частка у його брата – Олега Шурми.

За його словами, усі електростанції на тимчасово окупованих територіях отримували кошти за продану електроенергію в об'єднану енергосистему України, це щомісяця підтверджувало "Укренерго". Вони отримували тільки близько 40% від вартості цієї електроенергії за "зеленим" тарифом, бо ДП "Гарантований покупець" продавав електрику на ринку і передавав компаніям гроші із суми, яку зміг виручити.

"Жодної копійки державних коштів не було нікому перераховано. Усі 72 об’єкти мали однакові умови оплати. Жодна компанія не отримувала більше чи менше. Це алгоритм розрахунків на енергоринку: однаковий відсоток оплат для всіх", - сказав Шурма.

Він також додав, що учасники ринку зверталися з претензією.

"До мене звертались учасники ринку, у них є претензії: чому звичайне бізнес-питання, яке треба було врегулювати на рівні регулятора і оператора, наскільки політизували. Тому я кажу про замовність розслідувань навколо цієї теми", - підкреслив він.

Як писав "Ми-Україна" раніше, в ОП розповіли про готовність енергокомпаній до опалювального сезону.

Головне