Шмигаль: Ветеранам і членам їхніх родин надаватимуть гранти "єРобота" на власну справу у будь-якій сфері

Шмигаль: Ветеранам і членам їхніх родин надаватимуть гранти

Кабінет Міністрів України розширив програму безповоротних грантів державної програми "єРобота", тож тепер ветерани та члени їхніх родин зможуть отримати гранти на запуск власної справи в будь-якій сфері. Про це повідомив прем'єр-міністр України за результатами засідання уряду.

"Сьогодні Уряд розширив програму безповоротних грантів єРобота, яка включатиме окремі напрями саме для ветеранського бізнесу", - зазначив Шмигаль.

При цьому він розкрив умови, за якими будуть видаватися такі кредити та їхні суми:

  • 250 тисяч гривень на власний бізнес за умови створення в цьому бізнесі щонайменше одного робочого місця;
  • 500 тисяч гривень гранту може отримати член родини учасника бойових дій за умови створення в новому бізнесі щонайменше двох робочих місць. Співфінансування 70%/30%.
  • 1 млн грн гранту може отримати учасник бойових дій, якщо він до цього вже був підприємцем та не менш ніж 3 роки був зареєстрований як ФОП. Він повинен створити від чотирьох робочих місць, із яких щонайменше два передбачені для ветеранів або осіб з інвалідністю внаслідок війни. Співфінансування 70%/30%.

"Всі заявки на гранти прийматимуться через Дію. Все буде просто, зрозуміло та зручно", - наголосив Шмигаль.

Як повідомляли "Ми-Україна", на Рівненщині працює один з наймолодших отримувачів гранту державної програми “єРобота” – 19-річний Віталій Мусієвич. Хлопець не лише відкрив успішне підприємство – цех з металообробки, а і взяв на роботу переселенця з Бахмута.

Головне