НАК "Нафтогаз України" та Export-Import Bank of the United States (EXIM Bank) уклали угоду про опрацювання механізму фінансування обсягом до 300 мільйонів доларів.
Про це йдеться на сайті НАК "Нафтогазу".
Угода передбачає пряме кредитування американських компаній-постачальників і підрядників для закупівлі обладнання, виконання робіт та надання послуг для підприємств групи "Нафтогаз".
За даними компанії, домовленість стала продовженням співпраці між Україною та США у сфері підтримки української енергетики. Залучені кошти планують спрямувати на відновлення та розвиток енергетичної інфраструктури, яка зазнала пошкоджень після російських обстрілів.
Підготовка угоди тривала близько пів року. Її підписанню також сприяли переговори, які відбулися під час візиту прем’єр-міністерки України Юлії Свириденко до США, зокрема із президентом EXIM Bank Джоном Йовановичем.
Подяку також висловлено послу України в США Ользі Стефанішиній за роботу з американськими виробниками і голові американської делегації на URC-2026 - заступнику державного секретаря США з питань зовнішньої допомоги, гуманітарних питань та свободи віросповідання Джеремі Левіну.
"Підписаний документ відкриває практичну роботу над створенням механізму фінансування, який допоможе залучати сучасні американські технології, обладнання та послуги для потреб Групи Нафтогаз. Для нас це важливий крок у відновленні пошкоджених об’єктів, посиленні енергетичної стійкості та реалізації стратегічних проєктів компанії. Дякую Уряду України, команді EXIM Bank та нашим американським партнерам за підтримку і спільну роботу над рішеннями, які допомагають зміцнювати енергетичну безпеку країни", – сказав голова правління НАК "Нафтогаз України" Сергій Корецький.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, Чехія долучилася до Коаліції укриттів та розпочинає будівництво захисної споруди на Дніпропетровщині.