Кількість завезених в Україну генераторів має потужність як енергоблок АЕС, - Forbes

Кількість завезених в Україну генераторів має потужність як енергоблок АЕС, - Forbes

Приблизно було пораховано, яка загальна потужність ввезених в Україну генераторів. Тож, якщо помножити кількість генераторів на мінімальну потужність у секторі та підсумувати – виходить понад 1 гігават, що дорівнює одному енергоблоку АЕС.

Про це повідомляє видання Forbes. Як зазначається, за 11 місяців 2022 року в Україну імпортували майже 354 000 генераторів на 355 млн доларів, розповіли в Держмитслужбі. Це в шість разів більше, ніж за аналогічний період минулого року (58 тис. штук). 

При цьому, якщо помножити кількість генераторів на мінімальну потужність у секторі та підсумовувати – виходить більше 1 ГВт. Це дорівнює одному енергоблоку Хмельницької атомної електростанції.

Бензинові генератори потужністю до 7,5 кВт – це найпопулярніша позиція серед українців наразі. Це понад 80% від усіх ввезених одиниць. Вони підходять, щоб живити приватний будинок або малий бізнес, наприклад, кав'ярню.

Протягом грудня партнери передали Україні близько 5000 генераторів, ще близько 8000 очікується на початку 2023 року, повідомив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков. Об'єднані Арабські Емірати передали Україні ще 2500 генераторів на 100 млн доларів.

Як повідомляли "Ми - Україна" раніше, уряд Японії виділив Україні ще 95 мільйонів доларів, які спрямують на відновлення країни.

Головне