Історичного дефолту точно не буде: Конгрес США домовився про призупинення ліміту боргу

Історичного дефолту точно не буде: Конгрес США домовився про призупинення ліміту боргу

США вдалось запобігти історичному дефолту, який відвернув фінансову кризу, яка вдарила б не лише по країні, а й по усьому світу. Американський Сенат напередодні, 1 червня, проголосував двопартійний закон, який дозволяє уряду збільшувати стелю держборгу, пише Reuters.

"За" відповідне рішення свої голоси віддали 63 сенатори, 36 - висловились "проти".

"Прийнявши цей законопроект, ми уникнемо дефолту сьогодні ввечері. Америка може зітхнути з полегшенням. Із самого початку нашою головною метою було уникнути дефолту. Наслідки дефолту були б катастрофічними", - прокоментував подію заявив лідер сенатської більшості, демократ Чак Шумер.

Текстом документа передбачається, що дію ліміту держборгу країни буде призупинено до 1 січня 2025 року.

У четвер, 1 червня, законопроєкт розглядала Палата представників. Його підтримали 314 конгресменів (149 республіканців та 165 демократів), проти проголосувало 117.

"Ця бюджетна угода – двопартійний компроміс. Жодна зі сторін не отримала всього, чого хотіла. Я ясно дав зрозуміти, що єдиний шлях уперед – це двопартійний компроміс, який може отримати підтримку обох партій. Угода відповідає цьому критерію", - зазначив президент США Джо Байден.

Тепер проєкт закону направлять на підпис главі держави.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у травні очільниця американського Мінфіну Джанет Єллен двічі попереджала керівництво США про ризик дефолту в перші дні червня. Вона наголошувала, що неспроможність Конгресу підвищити ліміт держборгу у розмірі 31,4 трлн доларів може спровокувати “конституційну кризу” та спричинити “економічну та фінансову катастрофу” як для Сполучених Штатів, так і для світової економіки.

Головне