Глава Мінфіну спрогнозував ситуацію з виплатами до кінця року

Глава Мінфіну спрогнозував ситуацію з виплатами до кінця року

Ситуація з бюджетними коштами наразі стабільна. Таким чином проблем з виплатами до кінця 2023 року не має бути. Про це заявив голова Міністерства фінансів України Сергій Марченко в ефірі марафону "Єдині новини" на телеканалі "Ми-Україна".

"Немає зараз потреби говорити про негативний сценарій. Ми витримали стабільну ситуацію у 2022 році. Зараз ситуація набагато контрольованіша з точки зору надходження ресурсів і їх ритмічності. Жодних проблем з виплатою пенсій чи зарплат до кінця року не має бути", - пояснив глава Мінфіну.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, прем’єр-міністр україни Денис Шмигаль заявив, що український уряд, попри складну економічну ситуацію в країні, провів уже другу індексацію пенсій за час повномасштабної війни. Він зазначив, що індексація пенсій дозволила підвищити суму виплат на 20%.

Крім того, економіст та радник президента України з економічних питань Олег Устенко заявив, що в 2023 році рівень української економіки буде покращуватися. Це відбудеться також за рахунок майбутнього звільнення від окупантів певних територій України. Він додав, що зростати ми будемо шляхом того, що частина наших територій звільнено, частина підприємств було переміщено з тих територій, які постійно знаходяться під ворожим ударом. Крім цього, економіка пристосувалась до нових умов.

Також радниця керівника Офісу Президента України Дарія Зарівна зазначила, що росія блокує продовження Чорноморської зернової угоди, щоб завдати удару по економіці України та прибрати потужного “зернового конкурента”. Разом з тим вона додала, що дуже велика частина того, що експортується Україною, іде в країни, які потерпають від голоду.

Головне