Brent і WTI подешевшали після швейцарських переговорів США та Ірану

Brent і WTI подешевшали після швейцарських переговорів США та Ірану
Фото: згенероване ШІ

Світові ціни на нафту пішли вниз після заяв віцепрезидента США Джей Ді Венса про прогрес на переговорах з Іраном у Швейцарії. 

Ф'ючерси на нафту марки Brent у понеділок впали на 3,27% - до 77,41 долара за бочку. Американська WTI здешевіла на 2,7% і торгувалася на рівні 73,7 дол. за барель.

На пресконференції за підсумками переговорів Венс розповів, що одним з головних результатів переговорів у Швейцарії стала згода Тегерана відновити співпрацю з МАГАТЕ. Іран, за його словами, погодився допустити міжнародних інспекторів до своїх ядерних об'єктів.

"Це важлива віха для американського народу і перший крок до остаточного припинення ядерної програми Ірану", - заявив Венс.

На запитання журналістів про терміни повернення інспекторів МАГАТЕ віцепрезидент відповів, що очікує початку цього процесу вже цього тижня, а консультації між агентством та іранською стороною можуть стартувати навіть 22 червня.

За даними посередників з Катару і Пакистану, представники Вашингтона і Тегерана погодили дорожню карту, яка передбачає підготовку остаточної угоди упродовж 60 днів. Сторони планують продовжити технічні консультації вже цього тижня. Також буде створений спеціальний комітет високого рівня, який контролюватиме процес переговорів.

Нагадаємо, зустріч в швейцарському Бюргенштоку стала першою після підписання минулого тижня меморандуму про взаєморозуміння між США і Іраном. Документ передбачає продовження перемир'я щонайменше на 60 днів.

Як писав "Ми-Україна" раніше, 22 червня стало відомо, що США тимчасово дозволили продаж іранської нафти після переговорів у Швейцарії. 

Головне