Драконівські закони: жінок в Саудівській Аравії заарештовують за дописи у соцмережах

Драконівські закони: жінок в Саудівській Аравії заарештовують за дописи у соцмережах

У Саудівській Аравії ще торік восени взяли під варту 29-річну активістку та художницю Манахель аль-Отайбі. Жінку заарештували за дописи у соцмережах Twitter та Snapchat, в яких вона виступала на підтримку соціальних реформ в країні, пише The Guardian.

Одним із пунктів, за які вона була затримана, стало використання нею хештегу #societyisready, яким затримана закликала до скасування в країні правил чоловічої опіки. Жінці ще не винесено вирок, однак вона з листопада 2022 року перебуває під вартою.

"Жінки в Саудівській Аравії досі потрапляють у в’язницю та стикаються з фіктивними судами за те, що вони вимагають своїх прав або просто вірять, що тепер вони можуть носити те, що хочуть", - прокоментувала її справу саудівська активістка Ліна аль-Хатлул, яка живе поза межами королівства та є головою правозахисної групи ALQST.

Судові документи показують, що на додаток до використання соцмереж, релігійна поліція країни обвинуватила Отайбі у тому, що вона не носила "пристойного" одягу. Аналогічні обвинувачення висунули і сестрі жінки, однак та встигла втекти з Саудівської Аравії до арешту.

"Випадок з Манахель є прикладом лицемірства та вибіркового застосування драконівських законів урядом Саудівської Аравії, який розміщує іноземних моделей в Instagram для просування туризму, публікуючи фотографії в купальниках, але ув'язнює саудівських жінок за те, що вони публікують фотографії без абаї (довга традиційна арабська жіноча сукня з рукавами - ред.), - наголсив Халід Альджабрі, експерт із Саудівської Аравії та постійний коментатор американо-саудівських відносин.

The Guardian наводить ще один приклад ув'язнення за дописи у соцмережах. У ньому йдеться про жінку на ім'я Лідса, яку засудили до понад 30 років за ґратами, за дописи у Twitter та підписку у соцмережах на активістів та дисидентів.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у квітні поліція в Ірані відкрила "полювання" на жінок, які неправильно носять хіджаб.

Головне