До України прибули перші САУ Caesar від Данії, – Резніков

Перші самохідні артилерійські установки (САУ) Caesar, які передала Данія вже прибули в Україну. Вони також вже заступили на бойове чергування.

Про це повідомив голова Міністерства оборони Олексій Резніков під час прес-конференції у Києві 28 квітня. Міністр оборони не зазначив, скільки саме САУ Caesar від Данії вже надійшло до України.

Водночас Резніков розповів, що Данія придбала у Франції ці системи для своєї армії. Однак країна “мудро і благородно” вирішила передати їх Україні. Також данці організували підготовку українських військовослужбовців.

“Наші артилеристи цінують маневреність і точність цих гаубиць. Завдяки нашим партнерам у Франції та Данії Україна має другий у світі за величиною артилерійський парк САУ Caesar”, – додав очільник оборонного відомства.

Самохідні артилерійські установки Caesar обладнані колісними шасі. Це робить їх мобільними та маневровими. Установка оснащена автоматизованою системою самоприв’язки та самонаведення на ціль. Вона має достатньо високу швидкострільність — п’ять пострілів за хвилину — і високу купчастість стрільби.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, Данія передала Збройним Силам України всі свої самохідні гаубиці CAESAR. У січні стало відомо, що Данія передасть Україні 19 самохідних гаубиць типу Caesar французького виробництва.

Франція надасть Збройним силам України ще 12 додаткових гаубиць Caesar. Також французькі військові навчатимуть українських бійців у Польщі. За словами голови Міністерства збройних сил Франції Себастьян Лекорню, французький уряд направить до Польщі своїх військових, які проведуть там навчання для українських солдатів.

Головне