Дніпро, Львів і не тільки: які міські ради очолили рейтинг “прозорості” під час війни

Громадська організація “Transparency International Ukraine” проти корупції визначила “прозорими” в плані роботи міських рад Дніпро, Львів та Мукачево. Ще 10 міст України є “частково прозорими”.

Про це йдеться в результатах дослідження Transparency Intarenational. Як зазначається, статус “прозорі” мають Дніпро, Львів та Мукачево. “Частково прозорими” визначені наступні 10 міст: Вінниця, Володимир, Житомир, Кам’янське, Київ, Кропивницький, Луцьк, Тернопіль, Ужгород, Чернівці.

При цьому з початком повномасштабної війни сфера доступу до публічної інформації загалом регресувала. Через безпекові ризики міста призупиняли роботу офіційних порталів або ж обмежували доступ до окремих розділів чи сторінок.

У  середньому міста виконували індикатори дослідження на 37,5%. При цьому вимоги українського законодавства — на 47,8%. Тобто українські міста не виконали навіть половину обов’язкових законодавчих вимог.   

“Військова агресія росії проти України стала справжнім викликом і перевіркою на стійкість для усіх українських міст. Водночас до України зараз прикута велика увага світової спільноти, яка допомагає вже зараз та планує підтримувати нас у процесі відбудови. Високий  рівень прозорості та підзвітності місцевої влади вкрай необхідний для ефективного залучення інвестицій та відновлення України”, – пояснила керівниця програми “Transparent cities/Прозорі міста” Олена Огороднік. 

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Кабінет Міністрів України на засіданні у суботу, 4 березня, затвердив Державну антикорупційну програму. За його словами, затвердження цієї програми є кроком до побудови сучасної та ефективної антикорупційної інфраструктури.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…