Організація Північноатлантичного договору заснувала окремий центр захисту підводної інфраструктури, який займатиметься безпекою кабелів зв'язку та трубопроводів, що розташовані на дні морів та океанів. Свою роботу установа офіційно розпочала у п'ятницю, 16 червня, пише AP.
Потреба у створенні відповідного відомства у НАТО виникла на тлі дотепер не розкритої атаки на російські "Північні потоки", а також побоювань, що рф "складає карту життєво важливої західної інфраструктури для енергетики та інтернету у водах навколо Європи".
"Загроза зростає... російські кораблі активно наносили на карту нашу критично важливу підводну інфраструктуру. Є підвищені побоювання, що рф може націлитись на підводні кабелі та іншу критично важливу інфраструктуру, намагаючись підірвати життя на Заході", - наголосив генерал-лейтенант Ханс-Вернер Вірманн, який очолює спеціальний підрозділ, що займається цією проблемою.
За офіційними даними, лише у Північному морі знаходиться близько 8000 кілометрів нафто- та газопроводів. Кожного року у світі реєструється близько 100 інцидентів із перерізанням підводних кабелів: інколи ненавмисних.
"У нас не може бути присутності НАТО на цих тисячах кілометрів підводної інфраструктури", - заявив очільник Північноатлантичного альянсу Єнс Столтенберг.
Нагадаємо, днями заступник представника Ради Федерації рф Дмитро Медведєв озвучив нові погрози Заходу. Цього разу він заявив, що у росії “більше немає причин утримуватись від знищення кабельного зв’язку ворогів на дні океану”.
Як писав "Ми-Україна" раніше, на тлі загроз з боку рф ЄС запланував прокласти підводний інтернет-кабель через Чорне море. Це дозволило б європейським країнам знизити свою залежність від тих волоконно-оптичних кабелів, що проходять через російські території, зважаючи на ризики з боку країни-агресора.