На тлі загроз з боку рф: ЄС запланував прокласти підводний інтернет-кабель через Чорне море

На тлі загроз з боку рф: ЄС запланував прокласти підводний інтернет-кабель через Чорне море

Євросоюз має намір прокласти підводний інтернет-кабель через Чорне море, довжиною 1100 км, для поліпшення зв'язку з Грузією. Також цей крок дозволить ЄС знизити свою залежність від тих волоконно-оптичних кабелів, що проходять через рф, зважаючи на ризики з боку країни.

Як пише Financial Times, за попередньою оцінкою вартість проєкту становить 45 млн євро.

Про прокладення інтернет-кабелю ЄС та Грузія домовились ще у 2021 році, тоді метою вказувалось поліпшення цифрового зв'язку на грузинській території. Однак війна, яку рф розв'язала в Україні, дала проєкту новий поштовх і значення. Тепер важливим фактором є необхідність уникнути залежності від "ненадійного чи нестабільного з'єднання", пояснило одне з джерел видання.

Волоконно-оптичні кабелі, що лежать на дні морів та океанів, опинились у центрі уваги через побоювання їх використання для шпигунства. Їхні наземні ділянки та станції вважаються "вразливими для перехоплення урядами, хакерами та злодіями".

Додаткові побоювання щодо саботажу інтернет-кабелів також посилилися після низки таємничих вибухів на російських підводних "Північних потоках".

Рейнхард Бутікофер, який є членом Європарламенту, наголосив, що російський режим надсилає чіткі сигнали щодо своєї готовності завдавати атак по європейській конфіденційній інфраструктурі.

"З точки зору росії, якщо вони хочуть нашкодити Європейському союзу, націлення на інфраструктурні проекти дасть цю можливість режиму, який не поважає міжнародне право", - зазначив він.

Як відомо, практично 100% міжнародного інтернет-трафіку - дані, обмін повідомленнями, листування та відеозв'язок - проходить підводними інтернет-кабелями протяжністю 1,4 млн км.

Як писав "Ми-Україна" раніше, американський стартап Vast оголосив про свої амбітні плани вже у 2025 році запустити першу у світі комерційну орбітальну космічну станцію Haven-1. Над проєктом компанія працює спільно зі SpaceX і об’єкт на навколоземну орбіту виводитиме ракета Falcon 9.

Головне