Візит президента Зеленського до столиці ЄС є історичним і вчасним

Візит президента Зеленського до столиці ЄС є історичним і вчасним

Перемога України над росією розпочне нову історію світу. Про це говорить президент Зеленський, наголошуючи, що після перемоги України жодний агресор, все рівно малий чи великий, не наважиться атакувати існуючу світобудову. Ця промова президента в британському парламенті вже стала історичною та візіонерською. На це бачення орієнтуються наші світові партнери і вже говорять однією мовою із Україною.

Велика Британія підписала українсько-британську спільну декларацію, де говориться про підтримку військову, енергетичну, економічну та геополітичну. Президент Франції Макрон спільно із канцлером Німеччини Шольцом ініціюють мирну конференцію на основі формули миру Зеленського із 10 пунктів справедливого і безпечного миру. В ЄС закликали росію перестати робити абсурдні заяви та виставляти себе жертвою.

Це західноєвропейське турне президента Зеленського матиме важливу квінтесенцію -  участь і саміті ЄС в Брюсселі.

Переконливе турне

Здавалося б, ну недавно ЄС був у Києві. Навіщо президенту їхати в Брюссель. Відповідь на поверхні, особливо підкреслена прикладом виступу Зеленського в парламентському палаці в Лондоні. Персональний контакт і сила слова, підтримані абсолютним авторитетом і повагою до президента Зеленського та України. Після такого контакту у людей, які приймають рішення не залишається жодного шансу відмовити. Зараз надважливо і вчасно приймати рішення заради України та майбутнього світу. Ця подія також важлива в контексті новин, для тих країн і народів, які ще більше тиснутимуть на політиків для прийняття термінових рішень. 

Зброя пріоритет. Президент раніше сказав, що їхатиме закордон тільки у разі, якщо бачитиме, що впливатиме на рішення по наданню ще більше потрібної Україні зброї. Виглядає, що це турне та вплив Зеленського може переконати партнерів надати всі види озброєння, окрім ядерного.

Крилата коаліція

То ж на часі -  створення вже так званої крилатої коаліції. Так, як і в Лондоні стало зрозумілим, що Британія надаватиме далекобійну зброю та літаки, так і країни ЄС мають долучитися до цих рішень. Крилата коаліція для захисту Демократії і Свободи ключове.

Водночас, потрібно ще скоріше і більше фінансової  допомоги. В очікування на введення катастрофічних санкцій для рф. А також проведення Мирної конференції за формулою миру президента Зеленського задля перемоги України і цивілізованого світу та притягнення рф і її керівництва до відповідальності за всі злочини цієї агресії.

Дмитро Васильєв, політолог

Головне