Треба зрозуміти: корупція – не головна проблема на шляху до перемоги

Треба зрозуміти: корупція – не головна проблема на шляху до перемоги

Чи є в Україні корупція? Та звісно є. І коли завершиться війна, це знов буде однією із наших основних проблем, поряд із відсутністю верховенства права і демографічною ситуацією.

Так, ми корумпована держава. І це системна проблема. Проте Україна, це не тільки корупція. І не стільки корупція. І ніт, якби не було корупції це не призвело б відразу до перемоги над росією.

Корупція знижує нашу ефективність, але не так радикально, щоб говорити, що це заважає нашій перемозі. Так, не наближає до перемоги. Але й не є тими кайданками, які єдині не дають нам перемогти.

Якщо щось зменшує вашу спроможність на 5 відсотків, до прикладу, то це не означає, що прибравши це щось, можна перемогти вдвічі сильнішого ворога. Якщо я не буду їсти солодке, я буду в кращій спортивній формі. Але це не означає, що вийшовши на ринг, я можу здолати Усика. Чи означає це, що треба їсти солодке? Ніт. Але треба розуміти, щоб здолати Усика мені потрібно допомога, бажано братів Кличко. І дуже не розумно в моєму випадку стояти і картати себе, що якби я не їв солодке останній місяць, я б давно сам того Усика здолав би.

Що занадто, то не здраво

І останні пів року дуже часто тема корупція переходить ту межу, де здраво. Про корупцію говорять диспропорційно багато. І часто говорять не тільки наші друзі, які конструктивні, і змушують нас боротися з корупцією, впроваджувати реформи, робити системні і інституційні зміни, а говорять наші вороги. Щоб знизити нашу підтримку на Заході. І демотивувати суспільство всередині. 

І іноді здається, що всередині країни в них виходить краще. І вони майстерно сіють демотивацію і все пропало.
Але треба розуміти, що так подають тему наші вороги. І треба пам'ятати, хто ці вороги. І чи мають вони право так говорити. І росіяни, де корупція на порядок вища ніж в Україні. І угорці.
Ах точно, ці ж угорці.

Сергій Фурса, інвестиційний банкір

Головне