"Перемир'я" будь-якою ціною: окупанти підірвали Каховську ГЕС

Окупанти підірвали Каховську ГЕС. І практично відразу почали звинувачувати в цому Україну. Мовляв, внаслідок обстрілу гребля зруйнувалася. Але, ж, самі і виклали момент вибуху.

На жаль, але в їхньому збоченому розумінні доцільності це припустимо. Досить згадати історію.

Урок історії

1941 - щоб не допустити прориву вермахту була підірвана ДніпроГЕС. Результат – десятки тисяч жертв серед мирного населення. А Вермахт? А вони стояли на правому, високому березі дніпру. Тобто логіка Кремля – убити своїх, щоб затримати ворога.

Кількома місяцями пізніше, у листопаді 1941 року зробили те саме - підірвали греблю Істринського водосховища затопивши значну частину підмосков'я. І знову начхати на мирних жителів.

Сьогодні дамба Каховської ГЕС. На тлі розмов про контрнаступ України. І знову маємо ситуацію, коли ЗСУ перебувають на правому, високому, березі Дніпра.

Але висота хвилі така, що затоплення частини Херсона все ж таки буде. На лівому березі ситуація набагато гірша – затоплені будуть значні території. Люди? Українська сторона підняла через тривогу МВС та ДСНС - евакуація вже йде. Російські? Вдадуть, що евакуацію запускають ближче до обіду.

Нічого нового. У традиціях Кремля множити трупи

Але у 2023 році є свої відмінності. Логіка Кремля, серед іншого, буде у вимогі (саме це слово підходить) перемир'я. Або для порятунку людей на лівобережжі. І так само (або ближче до вечора) на тлі ядерного шантажу. Підрив греблі означає падіння води у Каховському водосховищі. І це означає падіння рівня води в охолоджувачах Запорізької АЕС. Ось на це Москва тиснутиме, повторюючи свій ядерний шантаж.

Для путіна вкрай важлива "заморозка" під будь-яким соусом. На жаль, можна очікувати, що частина наших партнерів принаймні розглядатиме таку можливість і намагатиметься натиснути на Київ.
Однак варто пам'ятати улюблену фразу росіян, коли мова заходить про війну - "можемо повторити". Її вбивають у підсвідомість, починаючи з дитинства.
Тому, якщо зупинитися, вони повторять. Отже, задля забезпечення безпеки єдиним можливим варіантом дій є пропозиція окупанту трьох опцій:

  • окупант біжить додому;
  • окупант здається в полон;
  • дохлий окупант удобрює землю.

Ігар Тишкевич, політолог, експерт Українського інституту майбутнього

Головне