Кремль так і не зрозумів українське суспільство

Кремль так і не зрозумів українське суспільство

От дивно. росія всі ці десятиліття з моменту розвалу СРСР всіляко намагалася (ще до війни та логіки руйнування) посилювати свій вплив на Україну, і при цьому не займалася реальним вивченням процесів.

Всі ці великі бюджети різним проросійським прихвостням йшли виключно на пропагандистську маячню, за логікою того, що хотіли чути у Кремлі. Системною політикою на пострадянському просторі у росії ніхто не займався, роблячи ставку виключно на силовий ресурс (війни та конфлікти), економічний шантаж та пропагандистську муть.

У росії так і не зрозуміли, що наші Майдани - це не воля якоїсь однієї з груп і тим більше - ніяке не зовнішнє втручання. Це звична для української політичної системи та українського суспільства форма реагування на перекоси, які можуть виникати в той чи інший момент нашої історії, та прояв громадянської позиції.

У нас Майдани (Революція на граніті), дострокові вибори (президентські та парламентські) були ще з 90-х.
Але у росії надавали перевагу спрощеному трактуванню подій, у руслі рос. пропаганди про зовнішнє втручання. І як результат підхід "створювати контрольований хаос" не дав очікуваного результату. Хаос у "хаосі" (в сенсі відсутності єдиного центру прийняття рішень, на який можна тиснути) неможливо контролювати. Влаштувати можна, а контролювати (а значить - отримати необхідний результат) ні.

А те, що росія розпочала війну, говорить ще й про те, що там ніхто не займається/не хоче займатися вивченням процесів та вирішенням проблем у середині самої рф. Куди простіше лякати суспільство зовнішнім ворогом. Хибний підхід. Врешті-решт, все буде навпаки - зовнішня агресія активізує внутрішні процеси.

Олеся Яхно, політичний експерт

Головне