Ключ до глобальної конкурентності: форсоване вивчення англійської мови

Ключ до глобальної конкурентності: форсоване вивчення англійської мови

Я за максимально форсоване вивчення та поширення англійської мови в Україні.

Англійська - не конкурент української, вона конкурент російської

Колись уже писав - є глобальні мови, якими створюється найбільше якісного контенту - культурного, наукового, розважального. І на які перекладається іншомовний контент. До останнього часу багато українців ліниво, по інерції, користувалися, та й користуються російською, як однією з глобальних мов. Зокрема й тому, що не знають англійської.

Але російська вже остаточно втратила статус глобальної мови і ніколи його не поверне. Це тупикова гілка. А без масового володіння населенням глобальною мовою ми випадаємо зі світового контексту. Найпростіша і наймасовіша альтернатива - англійська.

Саме англійська має витісняти російську, як глобальна мова в Україні. Коли споживання контенту російською впаде, це підточить і побутові позиції цієї мови. Натомість немає жодного ризику, що англійська у побуті витіснить українську.

Заміщення російської англійською - це інформаційна безпека. Якщо дитина дивиться "Маша і Мєдвєді" чи російських тіктокерів - це росте маленька русня. Якщо ви читаєте літературні та наукові переклади чи дослідження російською - ви дивитеся через російську оптику, ви спонсоруєте російську кульутуру.

Англійська потрібна для євроатлантичної інтеграції

Нам потрібно читати і розуміти європейські закони, спілкуватися з європейцями і доносити їм свою думку, вести ділові перемовини без перекладачів, брати участь у твіннінгах та наукових обмінах, в роботі європейських політичних органів, у взаємодії на рівні громадянського суспільства.

Без масової англійської ми будемо недочутими і недорепрезентованими. Також нашим військовим потрібно ефективно спілкуватися з колегами, розуміти мануали військової техніки.

Так само без тисяч проєктних менеджерів та лідерів місцевих громад, які володітимуть англійською, відбудова істотно ускладнюється.

І ні, це не лише питання освіти. Це й питання споживання контенту та використання мови.

Кажу це з власного досвіду - наш старший вільно розмовляв англійською у 7 років, ще до того, як потрапив у Англію на початку війни. Та й молодший заговорив дуже швидко після потрапляння у середовище. Бо розважальний контент вони отримували винятково англійською.

Та і я сам впевнено заговорив англійською і почав легко сприймати її на слух не завдяки формальній освіті, а коли свідомо перейшов на англомовний контент - від преси до фільмів.

Тому, повторюсь, я підтримую максимально форсоване запровадження англійської в Україні. Це питання нашої інтеграції в цивілізований світ, нашої ефективності та національної безпеки.

Автор: Юрій Гайдай, старший економіст Центру економічної стратегії

Головне