Хочете трохи "підтягнути тіло"? Робіть все правильно - поради відомого фітнес-тренера

Хочете трохи

Краса - річ суб’єктивна. У цій статті ми відштовхуємося від уявлень про красу тіла, які витають у повітрі в третьому тисячолітті. Цю красу в народі називають "підтягнуте тіло". Що це? Як це? І звідки? Маю надію, що я вас заінтригував.

Коли людина хоче схуднути, все просто: є 100 кг, а треба зробити, щоб було 60. Ціль явна і не абстрактна. А як щодо "Мені худнути не треба, просто хочу підтягнути тіло". Якась "абракадабра", чи не так? Куди і  головне як те тіло треба підтягувати?

Підтягнуте тіло - це мислеобраз: людина уявляє собі тіло з миловидними, привабливими контурами, де все пружне, нічого не висить і не трясеться.

Але що стоїть за цим "підтягнутим тілом"? Давай спробуємо з цим розібратись, але від тебе вимагатиметься максимум концентрації та уваги.

Є лише дві тканини, від яких залежить, як буде виглядати наше тіло: жирова та м'язова. М'язи створюють гарні контури тіла, а жир псує їх. І в тілі кожного з нас можуть бути наступні варіанти композиції тіла.

Варіант перший: мало жиру, мало м'язів

Нічого не висить, але і миловидних контурів нема, бо м'язи плоскі, не об'ємні.
Худа коза - ще не газель.

Варіант другий: багато жиру, мало м'язів

Це - найгірший варіант. Тіло виглядає незграбним, бо нема м'язового каркаса.
Жирна та слабка коза - точно не газель.

Варіант третій: багато жиру, багато м'язів

Хоч м'язи розвинені, вони прикриті жиром. Жир ховає в собі гарні контури, які створюють м'язи. Тих гарних м'язів банально не видно через жир, який їх покриває. Тіло виглядає об'ємним і неестетичним.
Жирно-м'язиста коза - теж не газель.

Варіант четвертий: мало жиру, багато м'язів

О, це і буде та перфектна фігура з миловидними контурами. М'язи створюють гарні рельєфи, а зайвого жиру, який би їх прикривав нема.
Газель! Точно газель! 

На щастя, ми можемо змінювати композицію тіла. "Підтягнуте тіло" - це варіант номер чотири. Тому, якщо ти хочеш "підтягнуте тіло", сформулюй ціль грамотно: "Хочу розвинути свої м'язи та забрати зайвий жир". Одразу з'являються запитання: як розвинути м'язи? Силові вправи".  Як забрати зайвий жир? Гіпокалорійна дієта.
Робити це одночасно чи ділити на етапи - тема наступних публікацій. Мозок, як шлунок - йому теж треба час, щоб переварити "інформаційну їжу".

Віктор Мандзяк, фітнес-тренер, нутриціолог

Головне