Дипломатичний скандал між москвою та країнами Балтії: ізоляція росії набирає обертів

Дипломатичний скандал між москвою та країнами Балтії: ізоляція росії набирає обертів

У дипломатичній практиці подібні ситуаціі час від часу трапляються, коли між державами виникає певна напруга з приводу подій, які зачіпають національні інтереси. Але тут вже йдеться про певну тенденцію, адже співробітники російських дипустанов по всьому світу дедалі більше поводять себе агресивно по відношенню до країн свого перебування, дозволяють собі недружні заяви, втручаються у внутрішні справи цих країн.

Цинічна неповага стає останнім часом своєрідною фішкою російської дипломатії. Тим більше, хоча відкрито про це не кажуть, але вже давно відомо, що не менше половини співробітників російських установ за кордоном складають представники спецслужб, які неабияк активізувалися , особливо в європейських країнах, під час широкомасштабної агресії проти України. Тут і збір інформації та протидія поставкам зброї Україні, і всім відомі ІПСО.

Можна цілком логічно вважати, що саме країни Балтії привертають особливий інтерес російської шпигунської мережі, яка працює під дахом посольств, у тому числі й в Естонії.

Цього разу висилка російських дипломатів не набула таких масштабів, як на початку минулого року, коли з країн Європи та Північної Америки були видворені кількасот росіян. Але тенденція на подальшу дипломатичну ізоляцію росії набирає обертів.

Хотілося б сподіватися, що врешті решт це призведе аж до розриву дипломатичних відносин, адже з агресором немає про що розмовляти дипломатичною мовою.

Володимир Єльченко, український дипломат, Постійний представник України при ООН (2015-2019), Надзвичайний та Повноважний посол України в США (2020—2021)

Головне