Чергова комедія путінського занурення в історію

Чергова комедія путінського занурення в історію

путін з головою їхнього Конституційного суду Зорькіним розглядають мапу часів Людовіка 14-го, 17 ст. (1640-ві роки і до кінця століття десь – "випадково в КС знайшлась копія") – із задоволенням констатують: а нема там України! Річ Посполита є, Край Козакія є – а України нема! Натомість "є велике Царство Російське". 

Те, що росії тоді ще не було (була Московія, а для більшості взагалі Тартарія, бо кого ці дикі болотяні орки цікавили в Європі?) – несуттєві дрібниці. Боплан 1648-1650? Лісом! Сансони 1651-1743? Туди ж! Ортеліус, Мюнстер, Маковський, родина Блау, родина Гондтів, Меркатор, Птолемей, Вопеліус – та кого вони гребуть, якщо путін радісно констатував, що "до УССР Украины в истории человечества не существовало!".

До речі про "край Козакія" - забавно, але старі хвойди самі знищили власну брехню. Бо якраз в 17 ст. на всіх відомих мапах вже була назва "Україна" в різних варіаціях транскрибування, і майже в усіх цих варіантах вона називалась ще й "Козацькою" (Козацькою Україною/Вкраїною, Козацькою країною, Козацькою землею, Козацькою територією – залежно від мови і автора мапи). 

А взагалі це навіть смішно: 80-річний старий пердун Зорькін демонструє 70-річному старому дурню путіну 350-річну мапу – і обидва шалено тішаться, що там не написано буквально кирилицею крупно і в сучасних кордонах "УКРАЇНА". 

В путіна прямо сьогодні купа проблем: Китай підминає, Азія дистанціюється, в Грузії знов обурення, СВО провалюється, Бєлгородщина евакуюється, вагнерівські кримінальники розбігаються і повертаються до ґвалтувань і вбивств... А він втішено розглядає копію старовинної мапи. 

Та на тлі путіна взагалі всі інші виглядають на диво адекватними! Алкаш Мєдвєдєв, блазень Роґозін – вони очевидно свідомо валяють дурника. Пригожин і Кадиров теж якщо несуть пургу, то свідомо і з певними цілями. А путін на їхньому тлі дійсно старий дурник. Котрому на реалії і на долю інших вже глибоко наплювати.

Олексій Голобуцький заступник директора Агентства моделювання ситуацій, політтехнолог

 

Головне