Аятола Ірану пообіцяв стратити причетних до масових отруєнь школярок 

Духовний лідер Ірану – аятола Алі Хаменеї – вперше висловився щодо численних випадків загадкового отруєння школярок в країні, які почались торік у листопаді. Він заявив, що якщо слідство доведе, що всі випадки є наслідком навмисних дій, винних буде засуджено до смертної кари. 

Про це пише The Guardian.

“Якщо отруєння буде доведено, ті, хто стоїть за цим злочином, мають бути засуджені до страти, і їм не буде амністії”, – наголосив Хаменеї.

Влада Ірану офіційно визнала випадки отруєнь дівчат шкільного віку лише кілька тинів тому. Водночас хто може бути до них причетними або які речовини застосовувалась (якщо вони дійсно були) не повідомили.

Іранські чиновники визнали, що подібні випадки були зафіксовані у понад 50 школах у 21 з 30 провінцій Ірану з листопаду 2022 року. У ЗМІ говорять про щонайменше 60 навчальних закладів. Відомо, що один з випадків отруєння стався у школі для хлопчиків. 

Міністр внутрішніх справ Ірану Ахмад Вахіді заявив на вихідних, що слідчі зібрали “підозрілі зразки”. Очільник відомства закликав громадськість зберігати спокій та “звинуватив неназваних ворогів у розпалюванні страху з метою підриву країни”.

Нагадаємо, в іранській столиці та інших великих містах днями на масові протести вийшли стурбовані батьки. Суспільство сколихнули випадки з отруєнням школярок в десятках навчальних закладів по всій країні.

Як писав “Ми-Україна” раніше, Мінцифри повідомило про появу ще однієї послуги у застосунку “Дія”. Відсьогодні українці мають змогу отримати судове рішення з підписами суддів без поїздок до судових установ та відстоювання довгих черг.

Головне