Президент України Володимир Зеленський дав прес-конференцію після зустрічі з президентом США Джо Байденом на полях саміту НАТО у Вільнюсі.
За словами українського лідера, підтримка партнерів залежить від ситуації на полі бою. При цьому їхня допомога не буде зменшуватися - у цьому вони продовжують запевнювати.
Про рішення саміту
Зеленський заявив, що і досі вважає "безпрецедентним та абсурдним" рішення НАТО. Однак він вірить обіцянкам партнерів. Наразі він загалом задоволений рішенням саміту.
"Ми отримали великий позитив, і отримали недвозначність того, що Україна буде в НАТО", - заявив він.
Президент переконаний, що Альянс не буде затримувати вступ України з мотиву браку реформ.
"Я вважаю, що ми будемо в НАТО, як тільки безпекова ситуація буде стабілізована. А це означає, що в той момент, коли закінчиться війна, Україну точно запросять у НАТО і ми будемо в НАТО. Іншого я від лідерів держав НАТО не чув", - додав глава держави.
Зеленський наголосив, що у нас потужна армія і коли ми будемо в НАТО, вона може гарантувати безпеку на території інших держав.
На наступному саміті НАТО, який відбудеться у Вашингтоні, для України буде дуже важливий крок на цьому саміті. Тож "будемо готуватись", розповів президент.
Про зброю
Президент України також зазначив, що саміт НАТО наблизив перемогу України у війні завдяки анонсованій військовій допомозі.
"Дуже важливий момент - захист нашого неба. Зараз є невеличкі кроки вперед, але вони дуже важливі. Не буду говорити про кількість Patriot, але важливо, що це рішення прийнято", - наголосив він.
Володимир Зеленський підкреслив, що також в перемозі України відіграють роль поставка Bushmaster та інших броньовиків. За його словами, Україна бажала б сильнішого прориву щодо артилерії, однак на це потрібен час.
Він також розповів, що не знає, коли Україна отримає ракети ATACMS. Йдеться про місяці.
Про переговори
Водночас Зеленський виключив можливість будь-яких компромісів стосовно майбутнього членства України в НАТО в контексті ймовірних переговорів із росії щодо територій. Він відреагував на інформацію, що США та Німеччина начебто навмисне ухиляються від надання Україні чітких часових меж вступу в НАТО. Вони нібито роблять це на випадок, якщо питання членства стане об’єктом переговорів із рф.
"Я впевнений, що зрадницької позиції не буде від Байдена і Шольца, але при цьому я повинен сказати, що ми ніколи не обміняємо будь-який статус на будь-які наші території. Навіть якщо це буде одне село, в якому живе один дід", - заявив український президент.
Він зазначив,що ми не віддамо територій і ніколи не будемо міняти на заморожений конфлікт. Цього ніколи не буде. Про таку позицію чітко знають наші партнери.
Про Ізраїль
Президент розповів, що багато разів запрошував прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу відвідати Україну.
"Я пана Нетаньяху запросив. По-друге, я запрошував і двох інших прем'єрів, які були до пана Нетаньягу. Поки прем'єри різні, а результат однаковий", - заявив Зеленський.
Аналогічно відбувається і з системами ППО, які Ізраїль може надати Україні для захисту від російських ракетних ударів, повідомив глава української держави.
"Що стосується систем ППО, які ми просили у наших партнерів з Ізраїлю. Просили ми з початку війни, але приблизно так само, як з прем'єрами, місяці пройшли - результату немає", - резюмував Зеленський.
Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, Зеленський підсумував зустріч із президеном США Джо Байденом на полях саміту НАТО у Вільнюсі. Розмова лідерів була довша, ніж планувалося.