Запуск ракети з першим японським місячним модулем відклали втретє: причина

Запуск ракети з першим японським місячним модулем відклали втретє: причина

Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) вчергове відклало запуск модуля на Місяць. На заваді вже третій спробі запустити ракету-носій H2A з першим японським посадковим модулем для дослідження супутника Землі стала несприятлива погода.

Як пише Reuters, рішення відтермінувати політ було прийнято за 30 хвилин до запланованого пуску навіть попри те, що флагманська японська ракета-носій має можливість успішного запуску в 98%.

"Запуск було відкладено, оскільки сила вітру у верхніх шарах атмосфери не відповідала умовам, необхідним для запуску. Нову дату запуску буде оголошено, як тільки її буде визначено", — пише видання.

Нова спроба запуску відбудеться точно не раніше четверга. Це обумовлено необхідність виконання низки процесів, таки як дозаправка паливом. У JAXA допустили, що запуск може відбутися 15 вересня.

Як відомо, ракета-носій H2A з місячним модулем на борту мала здійнятися у небо 28 серпня вранці з Космічного центру JAXA Танегасіма на півдні Японії. Від початку минулого тижня старт місії вже двічі відкладали через погану погоду.

Ракета нестиме на борту інтелектуальний посадковий модуль JAXA для дослідження Місяця Smart Lander for Investigating Moon (SLIM), який стане першим японським космічним кораблем, що приземлився на Місяць. Він призначений для вивчення кратерів та рельєфу супутника Землі. Також апарат здатен вимірювати кількість заліза та інших елементів у породах небесному тілі.

Окрім модулю SLIM, ракета також доставить на орбіту супутник під назвою X-Ray Imaging and Spectroscopy Mission (XRISM).

Як писав "Ми-Україна" раніше, 23 серпня індійська місія "Чандраян-3" завершилася успіхом і здійснила посадку на Місяці. Таким чином Індія не лише стала першою країною, яка змогла успішно посадити апарат біля Південного полюса Місяця. Вона стала четвертою країною, якій взагалі вдалося здійснити таку посадку - раніше це робили США, Китай та СРСР.

Головне