Єрмак: Саміт миру потрібен якомога швидше

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак вважає, що Саміт миру за участі різних країн світу для реалізації української Формули миру найкраще провести в липні. Про це він розповів в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

За словами голови ОПУ, Україна хоче провести Саміт миру якомога швидше.

“Зараз стоїть питання про те, де і коли проводити Саміт миру. Звісно, ми хочемо його проведення якомога раніше і швидше. Ми вважаємо, що липень – це був би ідеальний варіант”, – зазначив Єрмак.

Він також розповів, що наразі Україна веде перемовини з партнерами щодо проведення Саміту. 

Разом з тим Андрій Єрмак наголосив на важливості участі лідерів Global South для України у Саміті миру.

“За моїми відчуттями, ми дуже близькі до того, щоб ці консультації були успішні”, – наголосив керівник ОПУ.

Також він висловив думку, що до Саміту можуть долучитися кілька десятків країн.

“Усі сьогодні приймають той факт, що цей саміт потрібен. Усі приймають як абсолютно логічний і справедливий аргумент, що основою має бути саме український мирний план: 10 пунктів президента Зеленського”, – зазначив Андрій Єрмак.

При цьому він додав, що Україна готова почути пропозиції всіх країн, які поважають її суверенітет та територіальну цілісність.

“Плодити додаткові плани неконструктивно. При тому, що Україна каже: так, наш план – за основу, однак ми готові почути всі ті країни, які поважають наш суверенітет і територіальну цілісність. Ми готові прийняти якісь елементи інших пропозицій”, – резюмував Андрій Єрмак.

Як повідомляли “Ми-Україна”, Копенгаген виступив із пропозицією провести у Данії у липні цього року мирні переговори, які могли б сприяти встановлення миру в Україні. Проте до них мали б долучитись Китай, Бразилія та Індія.

Головне