"Рамштайн-13": яку зброю очікує Україна від союзників

Посилити захист неба над українськими містами та надати нашій армії крила. Авіаційну коаліцію та надання зброї для контрнаступу сьогодні обговорюватимуть на черговій зустрічі у форматі "Рамштайн". Міністри оборони країн-союзників вже прибувають у Брюссель.

Яку саме допомогу можуть надати Україну розбирався кореспондент "Ми-Україна".

Посилення протиповітряної оборони та навчання українських пілотів на винищувачах F-16. Такими були ключові питання минулого засідання контактної групи. Про створення авіаційної коаліції говоритимуть і нині, повідомили в українському Міноборони. У нашу делегацію цього разу входять і представники Повітряних сил.

"Перш за все ми очікуємо аналогічного рівня підтримки з боку партнерів. В рамках засідання ми будемо обговорювати детальні речі "літакової коаліції". Ми говоримо поки про підготовку пілотів і не тільки пілотів, а і наших техніків та інженерів, які будуть обслуговувати літаки", - заявив голова Міноборони Олексій Резніков.

Питання винищувачів буде одним з головних на 13-му "Рамштайні", впевненні військові експерти, але, це не означає, що рішення ухвалять вже сьогодні.

Питання захисту неба є для нас найбільш актуальним. З огляду на посилення росіянами ракетних атак ми потребуємо більше систем ППО як Patriot, NASAMS і SAMP/T. Адже росія застосовує і ударні дрони, і крилаті та балістичні ракети.

Одним із найважливіших є питання постачання снарядів до зброї, яка вже є в Україні.

"Нам потрібна велика кількість боєприпасів відповідних ходових калібрів – 105-го, 155-го калібрів. Так само нам потрібні снаряди 25-міліметрові", - додав військовий експерт Владислав Селезньов.

Говоритимуть на "Рамштайні" і про броню – танки і БМП. Заступник міністра закордонних справ України Андрій Мельник закликав Німеччину передати більше "Леопардів". Броньована техніка потрібна для наступу ЗСУ.

Також очікується, що сьогодні обговорять створення центрів з ремонту військової техніки і в Україні, і в прикордонних західних країнах.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, росіяни вивозять через порти Бердянська та Маріуполя награбоване зерно і метал.

Головне