Від початку повномасштабної війни повербанк став для українців одним із найважливіших гаджетів. Саме він допомагає тримати заряд на телефоні чи ноутбуці під час блекаутів. А через загрозу нових обстрілів української енергоструктури російськими окупантами попит на повербанки досі високий.
Але як і будь-який інший гаджет, "банка" потребує належного використання, аби його батарея служила довго й зберігала місткість. Як правильно заряджати повербанк і подовжити його роботу — у матеріалі "Ми-Україна".
Правила, які подовжать життя вашого повербанка
У середньому всі повербанки розраховані на 500−1000 зарядів. Цього може вистачити на кілька років залежно від інтенсивності використання. Для того, щоб ваші гаджети підживлювалися від “банки” якнайдовше, важливо заряджати їх дотримуючись певних правил.
Використовуйте тільки оригінальні зарядні кабелі. Лише так ви будете певні, що процес заряджання "банки" відбувається безпечно та ефективно. Несумісність зарядки з павербанком може призвести до проблем із заряджанням портативного акумулятора або взагалі виведе його з ладу. Краще використовувати продукцію відомих брендів і купувати її в офіційних торговельних точках.
Основні вимоги до кабелю для заряджання повербанка:
- Достатня довжина: повербанк не повинен "висіти" на дроті.
- Цілісна ізоляція: за наявності видимих механічних пошкоджень кабель доцільно замінити справний.
- Якісний конектор. Зроблений із поганих матеріалів "штекер" може залишитися в повербанку при різкому від'єднанні.
Слідкуйте, щоб адаптер за силою потужності збігався з повербанком. Якщо в інструкції написано, що "банку" необхідно заряджати силою струму 2А, то адаптер повинен бути відповідної потужності. Детальніше про особливості та повербанків та поради щодо їх придбання читайте в нашому матеріалі.
Дізнайтесь, чи є у вашому гаджеті інтелектуальна система заряду. Завдяки їй "банка" припиняє накопичувати енергію після 100% заповнення. Якщо така система є, ви можете не стежити за процесом заряджання повербанка. Якщо ні – доведеться пильнувати, аби заряджений повербанк не був довго підключений до розетки.
Повністю зарядіть свій новий повербанк після придбання. Тільки після того, як він отримає 100% заряду, його можна буде використовувати.
Перші кілька циклів використання повністю заряджайте і розряджайте свій повербанк. Це дозволить "розігнати" його батарею та подовжити термін її використання. Якщо в майбутньому гаджет стане розряджатися швидше, ніж зазвичай, варто повторити цикл повної розрядки-зарядки 2-3 рази.
Після того, як ви "розігнали" свій повербанк, старайтесь не розряджати його щоразу повністю. Підключайте пристрій до розетки, коли бачите, що у нього залишилось 10-20% енергії. Це так само впливає на подовження служби акумулятора.
Не залишайте повербанк підключеним до розетки на ніч, якщо заряджання гаджета не припиняється автоматично після отримання 100% заряду.
Не заряджайте пристрій наполовину. Це суттєво прискорить знос батареї. Найкращий варіант — розряджати "банку" до 15-20% і заряджати до 100%. Якщо використовувати гаджет в такий спосіб немає можливості, то хоча б заряджайте його до повністю.
Під час заряджання повербанку не рекомендується підключати до нього гаджети, якщо "банка" не має відповідної функції. Деякі "повери" можуть виконувати роль джерела безперебійного живлення. Тоді можна одночасно заряджати повербанк і підключати до нього пристрої. В іншому випадку це сприяє зносу батареї та може призвести до неможливості "банки" довго зберігати заряд.
Не заряджайте повербанк від іншого повербанка чи зарядної станції без крайньої потреби. Так передача енергії іде повільніше і ви навряд чи встигнете зарядитись повністю. А це шкідливо батареї "банки". За можливості віддавайте перевагу заряджанню від розетки.
Стежте за перепадами температури й не давайте повербанку перегріватися або переохолоджуватися. Також намагайтеся уникати механічних пошкоджень гаджета і потрапляння на нього води.
Не кладіть "банку" на зберігання повністю зарядженою чи розрядженою, якщо знаєте, що найближчим часом гаджет вам не знадобиться. Це може не лише пошкодити батарею, але й повністю вивести її з ладу. Оптимальний рівень заряду, коли ви відправляєте повербанк на довге зберігання – це 60-70%.
Час від часу перевіряйте відкладений повербанк на справність і підзаряджайте його. Адже навіть у стані спокою його акумулятор хоч і повільно, але втрачає заряд.
Не забувайте про калібрування. Будь-який пристрій із вбудованою батареєю потребує цієї процедури. Калібруванням називають процес приведення елементів живлення у стан максимальної ефективності. У випадку з новим повербанком, його потрібно зарядити до 100% та повністю розрядити 2-3 рази поспіль. Після цього повну розрядку-зарядку варто проводити раз на кілька місяців.
Припиніть зарядку, якщо пристрій перегрівся. Це ледь не найгірше, що може трапитися з акумулятором. Якщо під час заряджання портативного зарядного пристрою ви помітили, що його температура сильно підвищилася, краще зняти повербанк з зарядки. Після того, як пристрій охолоне, його можна далі заряджати або користуватись ним для зарядки гаджетів.
Як правильно користуватись повербанком
Правила поводження з повербанком прості, але важливі. Нехтування ними може призвести до псування пристрою і пожежної небезпеки.
- Зберігайте пристрій подалі від дітей і тварин;
- Не залишайте повербанк під прямими сонячними променями і біля гарячих предметів. Як і будь-який інший пристрій, зовнішні акумулятори не люблять надмірної спеки;
- Для безпечної зарядки пристрою потрібне свіже повітря;
- Не можна заряджати телефон під подушкою або в кишені.
- Відключайте повербанк від мережі, коли він повністю зарядиться.
- Не залишайте повербанк підключеним до кабелю;
- Не користуйтеся телефоном, поки він заряджається від повербанка, це може пошкодити USB-роз'єм;
- Не тримайте повербанки у кишені чи сумці з металевими предметами. В цих гаджетах зазвичай є кнопка, яка вмикає живлення на виході, але завжди краще бути обережним і стежити, щоб металеві предмети не закоротили вихід;
- Тримайте повербанк подалі від вологи. Зовнішні акумулятори завжди мають бути сухими. Через велику кількість енергії в блоці живлення волога може викликати коротке замикання й пошкодити "банку";
- Використовуйте повербанк лише для заряджання пристроїв, з якими він сумісний (телефони, планшети тощо). Деякі пристрої можуть мати різну напругу та силу струму (1А або 2А). Зважайте на це, щоб гаджети швидко заряджалися, а повербанк працював справно.
Нагадаємо, "Ми-Україна" опублікував перелік альтернативних джерел енергії, освітлення та інших речей, необхідних при блекаутах.