Водійські права отримувати стане важче: у МВС розповіли про нововведення

Водійські права в Україні громадяни невдовзі отримуватимуть за зміненою процедурою. Заплановані нововведення, що стосуватися підготовки до складання іспитів та власне самого процесу будуть запроваджені до кінця 2023 року, розповів очільник МВС Ігор Клименко в інтерв’ю “РБК-Україна”.

За новою системою людині задля отримання посвідчення водія необов’язково вивчати теорію тільки в автошколі. Підготуватися до екзамену можна буде самостійно чи з репетитором. Суттєво посилиться контроль в екзаменаційних класах.

“Розуміючи технічну складову цього процесу, ми забороняємо в цих класах знаходитись стороннім особам, замість однієї камери ставимо чотири камери. Ми знищуємо повністю можливість існування сліпих зон. Інформація з камер зберігатиметься мінімум місяць на серверах МВС”, – розповів Клименко.

Також він анонсував скорочення кількості сервісних центрів, в яких можна буде складати іспит у майже тричі – зі 148 наявних відібрано всього 55. Їх буде обладнано камерами та забезпечено кваліфікованими працівниками.

Зміни чекають і на транспортні засоби, на яких складатимуться іспити.

“Застарілі машини необладнані. Ми вже позаминулого тижня перший автомобіль обладнали відповідними камерами. Таких камер буде щонайменше чотири в кожному автомобілі… Це буде і Renault, і Hyundai. Це не будуть застарілі марки, “Лад” точно не буде, машини до п’яти років випуску. Найголовніше, що ваші руки, ноги та обличчя, а також вашого інструктора буде видно”, – зазначив він.

В екзаменаційних машинах буде встановлено по чотири камери, записані дані зберігатимуться як мінімум 30 днів. За словами міністра, це дасть змогу кожній особі, яка складала іспит поскаржитися на дії інструктора.

Нагадаємо, днями у “Дії” з’явилась нова послуга – у застосунку стала доступною заміна водійського посвідчення.

Як писав “Ми-Україна” раніше, на Бєлгородщині знову стає тривожно. Російський добровольчий корпус (РДК) повідомив, що він знову в росії, а на підтвердження показав відповідний відеоролик.

Головне

У понеділок, 2 жовтня, оголошені імена лауреатів Нобелівської премії з фізіології та медицини 2023 року. Ними стали Каталін Каріко та Дрю Вайсман, розроблені ними технології лягли в основу створення мРНК-вакцин проти…

На відміну від Ілона Маска його конкурент в освоєнні космосу сер Річард Бренсон закликав США та світ не лише продовжити підтримку України, а й подвоїти обсяги допомоги. У колонці, опублікованій…