Маляр розповіла, скільки всього українців звільнено з російського полону

Маляр розповіла, скільки всього українців звільнено з російського полону

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими у співпраці з Офісом президента від 24 лютого 2022 року повернули в Україну з російського полону 2235 осіб.

Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр у Telegram.

Понад рік діє Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими при Головному управлінні розвідки Міністерства оборони. Вперше з 2014 року було організовано процес обміну та поводження з військовополоненими у повній відповідності до норм міжнародного права.

За словами Маляр, обмін та поводження з військовополоненими — це ще один доказ цивілізованості Української держави навіть в умовах такої руйнівної війни.

"Тема обміну потребує тиші заради безпеки наших військових, які перебувають у ворожих місцях несвободи. Тому сказати тут можна небагато. Втім, результати говорять самі за себе. Координаційний штаб ГУР МОУ у співпраці з Офісом Президента від початку повномасштабного вторгнення повернули в Україну 2235 осіб", – наголосила вона.

Нагадаємо, Україна у Великдень повернула з російського полону ще 130 осіб. Очільник Офісу Президента України Андрій Єрмак додав, що цей обмін відбувався протягом останніх днів у декілька етапів. 

“Військові, прикордонники, нацгвардійці, моряки, співробітники ДССТ… Рядові і сержанти, які потрапляли в полон на Бахмутському, Соледарському, Запорізькому, Херсонському напрямках”, – зазначив голова ОПУ.

При цьому він наголосив, що для України життя наших бійців – найбільша цінність.

10 квітня Україна повернула з російського полону 100 військовослужбовців. Серед яких захисники Маріуполя, “Азовсталі” та Гостомеля. Загалом з полону звільнили 80 захисників та 20 захисниць. Всього у списку 24 нацгвардійців, 22 прикордонника, 22 представника Військово-морських сил, 21 військовослужбовця Збройних сил України та 11 тероборонців.

Як писав "Ми-Україна" раніше, у Норвегії страйкують 25 000 працівників промисловості.

Головне