Село Ватутіне на Харківщині хочуть перейменувати на Залужне

Жителі села Ватутіне у Нововодолазькому районі Харківської області висловили бажання перейменувати населений пункт на Залужне. Їхню ініціативу підтримали і місцеві депутати. 

Про це повідомила депутатка Харківської облради Галина Гуц після засідання 14 лютого. 

“Щойно Харківська обласна рада підтримала таке рішення. Чудова новина”, – написала вона у Facebook.

“За” зміну назви свої голоси віддали 74 з 95 депутатів. 

Остаточне рішення про перейменування має прийняти Верховна Рада. Нововодолазька селищна рада вже скерувала відповідний  лист-звернення та перелік документів. 

Не на честь Залужного: чим керувались жителі при виборі назви

Рішення позбавитись від радянської назви Нововодолазька ОТГ прийняла ще торік восени. На першому етапі було проведено опитування серед жителів села. Серед запропонованих варіантів, окрім Залужне були наступні:  Калинове, Слов’янське, Берегинівка, Лісове, Миролюбівка, Героїчне, Мирне, Гордіївка, Калинівка, Світле, Зелене та інші.

Більшість обрала Залужне. Як пояснив Нововодолазький селищний голова Олександр Єсін в коментарі “Суспільному”, назва нічого спільного з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним немає. 

“Багато хто подумав, що нова назва – на честь головнокомандувача. Навіть я так спершу подумав, коли побачив пропозицію. Почали отримувати відписки від різних органів. Але насправді назва розшифровується як “за лугом”. Мотивуємо тим, що село розташовується за лугом біля річки Вільхуватка”, – зазначив він. 

Як писав “Ми-Україна” раніше, росія продовжує навмисно перешкоджати українському експорту продовольства, гальмуючи інспекції суден у Босфорі в межах роботи “зернової ініціативи”. На перевірку станом на 15 лютого чекає вже понад 140 суден. 

З вини росії лише за останні три місяці світ недоотримав 10 млн тонн українського зерна. Це, в першу чергу, становить загрозу для крани Африки та Азії. 

Головне