В МВФ назвали основну умову економічного зростання України

умови для економічного зростання України

Відновлення України потребуватимуть величезних ресурсів. Міжнародна спільнота готова розділити частину тягаря, але Україна повинна виконувати свою частину.

Про це сказав постійний представник МВФ в Україні Ваграм Степанян в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

За його словами, відновлення та реконструкція України потребуватимуть величезних фінансових ресурсів. Міжнародна спільнота готова розділити частину тягаря, але Україна повинна продовжувати виконувати свою частину та посилювати мобілізацію внутрішніх доходів для фінансування соціальних та інфраструктурних потреб.

“Для післявоєнної України це буде основною передумовою стійкого та тривалого економічного зростання. З цього логічно постає, що заходи, які зменшують податкові надходження або руйнують наявну податкову базу, обмежують здатність України досягати цілей реконструкції та розвитку, що негативно впливає на довгострокове економічне зростання”, – заявив Степанян.

Він зазначив, що затверджена наприкінці березня чотирирічна програма розширеного фінансування EFF на 15,6 млрд доларів спрямована на сприяння такому с зростанню.

Представник МВФ нагадав, що відповідно до поданого українською стороною Меморандуму з економічної та фінансової політики стратегія передбачатиме п’ять основних кроків. Зокрема, це:

  • заходи щодо підвищення рівня надання податкових і митних послуг;
  • перегляд спрощеної системи оподаткування для вирішення проблеми ерозії податків на працю;
  • узгодження законодавства про ПДВ і акцизні збори з законодавством ЄС.

Як повідомляв “Ми-Україна” раніше, росія за квітень втратила на війні проти України майже 17 000 військових.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…

Минулої доби, 2 жовтня, загальні бойові втрати ворога у війні проти України збільшились на ще 360 загарбників. Наші оборонці за учорашній день також знищили 15 танків, вісім бойових броньованих машин, 40…