Після зупинки "зернової угоди" Україна планує вивозити своє збіжжя суходольними шляхами та Дунаєм. Про це розповів перший заступник міністра аграрної політики України Тарас Висоцький в ефірі "Ми-Україна".
"Якщо подивитися на період, коли функціонувала "зернова угода", то 56% експортувалося "зерновою угодою". Інша половина - іншими шляхами. Які це шляхи. Є суходольні шляхи, як автомобільним, так і залічничним транспортом через країни-сусіди як Європейського Союзу, так і Молдову. Є річковий шлях - це через Дунай і портову інфраструктуру Дунаю. Ці шляхи також були задіяні і коли працювала зернова ініціатива. Зараз на ці шляхи буде ще більше очікувань і намагань ними вивезти. Вони продовжують працювати", - розповів Висоцький.
Крім він пояснив, що коли українська агропродукція потрапляє у європейські порти, її вантажать на судна і відправляють до країн призначення.
"В нас є п'ять країн, це Польща, Угорщина, Словаччина, Болгарія, Румунія, де тільки транзит по чотирьох культурах - пшениця, кукурудза, насіння соняшнику та ріпаку. Але це нас не обмежує в транзиті в інші країни Європейського Союзу, до європейських портів. І потім відправляти до країн призначення", - пояснив заступник міністра аграрної політики.
При цьому він наголосив, що експорт українського зерна за такою схемою негативно впливає на міжнародну продовольчу безпеку. Адже у деякі країни потрібно відправляти спеціальні судна, і зробити це з Європи не завжди можливо.
Як повідомляли "Ми-Україна", спецпредставник України з питань Близького Сходу та Африки МЗС України Максим Субх вважає, що африканські лідери донесуть до російського диктатора Володимира Путіна, що він втратить, якщо не повернеться до “зернової угоди”.