В МАГАТЕ кажуть, що Україна та рф пообіцяли не наражати окуповану ЗАЕС на небезпеку

Україна та росія “прихильні” принципам, що запропонувало Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) для запобігання ядерній аварії на окупованій Запорізької атомній електростанції. Відповідну заяву зробив директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі в інтерв’ю CNN.

Він наголосив, що список з п’яти “конкретних принципів”, які Гроссі представив у Раді Безпеки ООН, у разі їхнього дотримання сприятимуть безпеці на ЗАЕС.

Також директор МАГАТЕ додав, що ці принципи включають “заборону будь-яких нападів з території станції або на неї” та вимагають не використовувати окуповану електростанцію як склад важкого озброєння. 

“Вони (Україна та рф, – ред.) не заперечували проти того, що я озвучив, як необхідне, і я стежу за цим. Тому я вважаю, що вони дійсно прихильні цьому, так”, – заявив Гроссі. 

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський вимагає від росії передати окуповану ЗАЕС під повний контроль України та МАГАТЕ. Він наголосив, що росія стріляє з танків у будівлі станції і робить з АЕС полігон для зберігання зброї та снарядів. 

Як повідомляли “Ми-Україна”, в “Енергоатомі” заявили, що на окупованій Запорізькій АЕС росіяни посилили тиск на працівників. Їх під тортурами змушують підписувати контракт з підприємствами “Росатома”.

Головне