Україна збирається скликати Радбез ООН через підрив Каховської ГЕС

Україна збирається скликати термінове засідання Ради Безпеки ООН через підрив Каховської ГЕС російськими військами.

Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ України.

“За підсумками засідання РНБО зранку 6 червня був погоджений запропонований міністром закордонних справ Дмитром Кулебою перелік дій МЗС України в контексті реагування, який, зокрема, включає скликання Україною термінового засідання Ради Безпеки ООН та винесення питання російського теракту на засідання Ради керуючих МАГАТЕ, а також задіяння механізму цивільного захисту Європейського Союзу”, – йдеться в заяві.

МЗС закликає країни Групи Семи (G7) та ЄС невідкладно розглянути накладення на рф нових далекосяжних санкцій. Мова йде про російську ракетну індустрію та атомну галузь.

“Розглядаємо підрив дамби Каховської ГЕС з боку рф як терористичний акт проти української критичної інфраструктури, який має на меті завдати максимально велику кількість жертв та руйнувань”, – пояснили в українському зовнішньополітичному відомстві.

Зазначається, що теракт на Каховській ГЕС раніше жваво обговорювали на рівні окупаційних сил в Херсонській області та пропагандистів на російському телебаченні. Це свідчить про його попереднє планування.

“Підрив дамби Каховської ГЕС – техногенний та екологічний тероризм, найбільша техногенна катастрофа в Європі за останні десятиліття, черговий прояв геноциду росії проти українців. Це є відповіддю Кремля країнам, які закликають до мирних перемовин із рф”, – наголосили в МЗС.

При цьому техногенний злочин рф підтверджує високу актуальність української формули миру. У подільшому росія повинна буде відшкодувати всі наслідки свого злочину.

Як повідомляли “Ми-Україна” раніше, російські окупаційні війська підірвали Каховську гідроелектростанцію. Станом на 13:00 відомо, що з Херсонської області вдалось евакуювати близько 1000 осіб.

Головне

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур у вівторок, 3 жовтня, перебуває з офіційним візитом в Україні. Напередодні він зустрічався з президентом Володимиром Зеленським, сьогоднішній день – розпочав із відвідання Київщини. Зустріч…