Україна працює над механізмом притягненням юросіб за міжнародне хабарництво, – Єрмак

Українська влада наразі вивчає різні моделі притягнення до відповідальності юридичних осіб за міжнародне хабарництво.

Відповідний законопроєкт сьогодні обговорювали на робочій зустрічі в Офісі Президента, яку провів керівник Офісу Андрій Єрмак. Зустріч була проведена із членами робочої групи щодо участі нашої країни в Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

“Складність цього питання у тому, що не існує уніфікованого світового підходу щодо відповідальності юридичних осіб у міжнародних ділових операціях. Тому нині розглядаються різні моделі — зокрема, заходи адміністративної та цивільної відповідальності, які є похідними від кримінального провадження, що розслідуватиметься НАБУ“, – йдеться у повідомленні керівника ОП.

Нагадаємо, у лютому Єрмак провів чергове засідання української робочої групи з напрацювання пропозицій щодо участі України у міжнародних комерційних операціях ОЕСР, зокрема, у робочій групі з питань боротьби з хабарництвом

Український прем’єр Денис Шмигаль допустив, що вже на початку літа цього року Україна може отримати програму із переліком заходів, потрібних для отримання членства в ОЕСР. За його словами, для цього наша країна має відповідати визначеним стандартам рівня життя.

Як писав “Ми-Україна” раніше, попри зростання кількості повідомлень про можливе нецільове використання допомоги, наданої Україні Сполученими Штатами, інспектори не виявили випадків серйозних порушень.

З початку відповідної діяльності Офіс генерального інспектора USAID отримав 178 повідомлень про можливі порушення, пов’язаних з Україною. Це на 556% більше, ніж за попередні 11 місяців.

Головне