У МОЗ попередили про можливі випадки холери на затопленій Херсонщині

Міністерство охорони здоров’я України попередило про ризик виникнення інфекційних хвороб на затоплених територіях Херсонської області. Відповідну заяву зробили у прес-службі відомства.

За даними МОЗ, у першу чергу йдеться про групи гострих кишкових інфекцій, зокрема на Херсонщині можлива холера. Небезпека виникла через можливе потрапляння у питну воду землі з кладовищ, полів, рідин із вбиралень та матеріалів зі сміттєзвалищ. Все це може сприяти розповсюдженню збудників вірусних гепатитів, гельмінтозів та інших гострих інфекційних захворювань.

“Ми не виключаємо, що серед інфекційних захворювань після відходу води можуть виникати точкові випадки холери. З нашого боку відповідний контроль посилено та зроблено все можливе, щоб таких випадків не сталося. Система охорони здоров’я готова до реагування”, – заявив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін. 

У Міністерстві наголосили, що постійно моніторять ситуацію на підтоплених територіях. Для цього було створено 84 групи, до яких увійшли фахівці центрів контролю та профілактики хвороб. Вони відбирають проби води з річки та криниць, допомагають з дезінфекцією колодязів на територіях, які зазнали підтоплень та інформують населення щодо способів профілактики кишкових інфекцій. 

“Спеціалісти Центру контролю та профілактики хвороб за потреби забезпечуватимуть населення засобами для дезінфекції води та поверхонь у приватних будинках, які зазнали підтоплень”, – наголосили в МОЗ.

Як повідомляли “Ми-Україна”, на Херсонщині станом на 18:00 четверга, 8 червня, вже вдалося евакуювати 2 334 осіб. Також відомо, що після підриву дамби Каховської ГЕС підтопленими залишаються 3 375 будинків.

Головне